Yeni Dantel Masa Örtüsü Modelleri

Dantel Masa Örtüsü
Dantel Masa Örtüsü

 

 Dantel konusundaki hassasiyetimiz hepimizin malumudur. Dantel olmayan bir eve gittiğimizde son derece yadırgayan gözlerle etrafı tarar ve bir yerlerde mutlak surette dantel olacağını düşünürüz. Dantel türleri arasında en zorlu tür masa örtüsü modelleridir. Bunun sebebi ise ebat olarak en büyük boyutlarda örülen dantel, masa örtüsü dantelidir. Ebat arttığı için işlenilen ilmek ve iplik sayısı da artar ve bu işlerin zorlaşmasına sebep olur.

Yeni dantel masa örtüsü modelleri arasında daha çok klasik modellerin hakimiyetinden söz edebiliriz. Dantel masa örtülerinin sade ve şık havası, yeni modellerde de fazlasıyla korunmuş durumda. Bu sadelik ise renk olarak beyaz tercih edildiği için geliyor. Beyaz ağırlıklı olarak örülen dantel masa örtüsü modelleri, yeni dönemde de fazlasıyla ilgi çekeceğe benziyor.

Yeni dantel masa örtüsü modelleri, daha çok çiçek motiflerinden oluşturulmuş gibi duruyor. Çiçek motifi zaten dantel işlemelerinde en çok kullanılan motif durumunda fakat masa örtüsü dantel işlemelerinde de fazlasıyla tercih edilen bir motif olma özelliğini koruduğunu söylemeliyiz.

Bir cevap yazın