Selanik Örgü Nasıl Örülür?

Selanik Örgü Nasıl Örülür

Merhaba hanımlar, Selanik örgüsü herkesin çok sevdiği ama bir türlü yaparken şaşırıyorum bu neden olmuyor diye durmadan çevresine sorulan bir örnektir. Selanik örgüsünü bugün sizlerle beraber yaparak öğrenelim. Hem çok güzel hem de çok zevkli olacak göreceksiniz. Haydi, bu güzel örneğimize başlayalım.

MALZEMELER

  • İp
  • Şiş

YAPILIŞI

Selanik örgüsüne başlarken çift sayılarla başlıyoruz. Kenar ilmeğimizi alıyoruz.  İpimizi kendimize doğru çevirip, 1 ilmek ters örüyoruz ve 1 ilmeği örmeden diğer şişimize geçirip, ipimizi üstüne alıp örüyoruz.

Arkasına geçtiğimizde yine kenar ilmeğimizi alarak çift olan ilmeklerimizi ters örüyoruz, örmeden diğer şişimize geçirdiğimiz ilmeği de yine diğer şişe geçiriyoruz. Arka sıramızı da bu şekilde devam ediyoruz.

 

Daha sonra yine ön tarafa geçtiğimiz de 2 çift ilmeği ters örüyoruz, örmeden aldığımızı yine diğer şişimize geçiriyoruz. Ve bu şekilde bütün sıraları yaparak önü ve arkası düz örgü gibi duran Selanik örgüsünü tamamlamış olacaksınız.

Hanımlar, Selanik örgüsü hem arka, hem ön yüzünde tren rayı gibi görünür. Bu örgüyle kendinize hırkalar, şallar yapabilirsiniz ve Selanik örgüyü ördükçe çok seveceksiniz.

İYİ GÜNLERDE KULLANIN…

 

Bir cevap yazın