Plastik Şişeleri Değerlendirme Yolları

Sevimli Saksılar

   Evlerimizden her gün çok sayıda atık çıkmaktadır. Bunlardan bir kısmı geri dönüştürülmesi ya da tekrardan kullanılması imkansız olan atıklardır. Bir kısmı ise becerikli ellerde ve pratik zekaya sahip kişilerin ellerinde yepyeni amaçlar uğruna kullanılan eşyalara dönüşebilirler. Özellikle plastik şişeler tekrardan kullanılmaya oldukça müsaittir. Hayal gücünüz doğrultusunda plastik şişelere kullanamayacağınız bir alan neredeyse yok denecek kadar azdır. Böylelikle hem kendinize maddi bir külfet yaratmadan yeni eşyalar elde edebilir hem de kendi el emeğiniz şirin ve kullanışlı eşyalara kavuşabilirsiniz.

Plastik şişeleri değerlendirme yolları arasında en çok karşımıza çıkan şey plastik şişelerden saksı yapmaktır. Elinizdeki plastik şişeleri 10 cm uzunluğunda dip kısımında keserek yeni bir saksıya kavuşabilirsiniz. Bu saksıların üzerlerine kalem ile süslemeler yapabilir ya da kumaşlar ile kaplayarak şirin saksılar elde edebilirsiniz. Bu saksıların içinde ufak çiçekleri yetiştirerek evinize renk katabilirsiniz. Bunun haricinde plastik şişelerinizi aydınlatmada kullanabilirsiniz. Rengarenk kumaşlar ile kapladığınız plastik şişenin içerisine yerleştireceğiniz bir lamba ile çok farklı bir aydınlatmaya kavuşabilirsiniz.

Plastik şişeleri değerlendirme yolları konusunda diğer seçeceklerinizden birisi ise ayakkabılıktır. Rafların üzerine yerleştireceğiniz büyük yuvarlak plastik şişelerin alt kısmı kesilerek birer odacığa çevrilebilir. Bu sayede ayakkabılar için düzenli birer hazne elde edebilirsiniz. Ayrıca hayal gücünüz çerçevesinde her alanda kullanabileceğiniz plastik şişelerle ilgili olarak, plastik şişelerden sal dahi yapılabildiğini bilmek ne kadar geniş bir kullanım alanına sahip olduğunuzu özetleyen en güzel örnektir.

Bir cevap yazın