Örgü Biberon Kılıfı Yapımı

Örgü Biberon Kılıfı
Örgü Biberon Kılıfı

                                 

      Örgü Biberon Kılıfı Yapımı

     Yeni anne olmuş bayanlar için hayatlarının en büyük uğraşı tabi ki bebekleri oluyor. Bebeklerinin her türlü ihtiyacı ile ilgilenen anneler bunun yanı sıra bebeklerine ait her eşyayı da olabildiğince süslemeye ve gösterişli bir görüntüye sahip olmalarını sağlamaya çalışırlar. Buna en güzel örnek ise biberonlar için yapılan şirin ve sevimli kılıflar gösterilebilir.

Örgü biberon kılıf yapımı ise son derece basit ve kolaydır. Bunun için ihtiyacınız olanlar 4 numara şiş ve hazırlayacağınız biberonu süslemek için kullanılan 2 adet düğme hepsi bu kadar. Geri tamamen sizin el becerinize bağlı bir durum. İlk olarak kılıfın alt tarafını oluşturmak adına 10 ilmekle başlayıp her iki taraftan arttırılarak 18 ilmek oluncaya dek devam edilir. Burada düz örgü örülür. Örülen örgü şişte bırakılır. Aynı parçadan bir tane daha örmeniz gerekiyor. Daha sonra şişte kalan parça ile ikisini birleştirip örmeye devam etmelisiniz. 12 cm uzunluğuna ulaştığında ise örgü işlemi tek seferde kesilerek tamamlanır.

Örgü biberon kılıfı yapımı kuyruk kısmı için ise 12 ilmekli pirinç örgüye başlanır. İlmekler bitene kadar her iki taraftan da örgü kesilerek bitirilir ve işlem tamamlanmış olur. Yüzgeç için ise 8 ilmekli pirinç örgü yapılır. Sonrasında gene her iki taraftan kesilir.Bu işlem toplamda 3 defa uygulanır ve örgüye birleştirilmesi ise kılıf ortaya çıkmaya başlar. Düğmelerle gözleri de yapıldığında kılıfınız tam olarak bitmiş demektir.

Bir cevap yazın