Kurdaleli Oya Örnekleri

Kurdaleli Oya Örneği
Kurdaleli Oya Örneği

Son dönemlerde tekstil ürünlerine ihtiyaç artsa da birçok hanım el işi yapılmış olan ürünleri de tercih etmektedir. El işi oyaların, örgülerin ve buna benzer şeylerin ayrı bir önemi vardır. Hanımlar için daha önemlidir hazır ürünlerden.

Oyalar ise eli işi ürünlerinin temelini oluşturmaktadır.Çünkü oyaların modellerini ve kendilerini istediğiniz herhangi başka bir ürüne uyarlayabilir ya da ekleme yapabilirsiniz. Kurdaleli oya örnekleri güzel oya çeşitlerinin en güzellerinden bir tanesidir. Bir tane örnek vermek gerekirse kurdaleleri küçük küçük keserek bu işleme başlayabilirsiniz. Sonra küp küp kesilmiş bu kurdaleleri bir ip yardımıyla birbirine dikebilirsiniz. İpi ortadan geçirirseniz daha hoş duracaktır. Sonra ipten geçirdiğiniz kurdaleleri büzerek ve sonra da kurdalelerin alt kısmını kestikten sonra ipin iki ucunu birbirine bağlayarak kurdaleden gül modelini sağlayabilirsiniz. Tüm yazma çeşitlerine çok yakışan oya örneklerinden birisidir. Yazmanın rengine göre renk seçimini uydurursanız daha ayrı bir uyum sağlayabilirsiniz. Son olarak da isteğe bağlı olarak bu oyanın ortasına boncuk veya herhangi bir şey ile daha da güzel hale getirebilirsiniz. Kurdale renk seçimini de genel olarak pembe ve kırmızı olmaktadır. Çünkü bu modele en çok yakışan iki renk arasında pembe tonları ve kırmızı tonları vardır.

Kurdaleli oya örnekleri size hoş bir örnek oluşturabilir. Ve yapımı da oldukça kolaydır. Aşağıda birkaç kurdaleli oya örnekleri mevcuttur.

Bir cevap yazın