Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı

Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı

Hanımların hemen hepsinde vardır el işleri merakı. Birçok evde kendi el emekleriyle yaptıkları ürünlere rastlarız. Örgü, dantel furyasına yeni meraklarda eklenmeye başladı. Özellikle banyoları süsleyen vazgeçilmezlerden olan süs sabunlarını hepimiz biliriz. Mağazalardan satın alınan bu şirin şeyleri oldukça düşük bir maliyetle üstelik kendi tasarımımızı kullanmanın verdiği mutlulukla neden kendimiz yapmayalım?

Banyonuzda hoş kokulu ve yapımı kolay sabunlar görmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Tek yapmanız gereken, gerekli malzemeleri temin edip işe koyulmak.

Malzemelerimiz:

  1. Bir paket beyaz sabun.
  2. Bir adet desenli peçete, rengi ve deseni sizin zevkinize kalmış.
  3. Peçete veya dekupaj tutkalı, hobi marketlerde uygun fiyata kolayca bulabilirsiniz, eğer tutkal bulamadım ne yapmam gerek diyorsanız bir alternatif sunalım: parlatıcı oje.
  4. Sprey vernik, bunu da yapı marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.
  5. Makas, bıçak ve fırça.

Öncelikle, peçetenin üzerindeki deseni makas yardımıyla güzelce kesiyoruz ve peçenin alttaki iki katını yırtmadan ayırıyoruz.

Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı 1 Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı 2

Daha sonra, sabunların üzerlerindeki yazıları bıçak yardımıyla iz bırakmadan kazıyoruz.

Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı 3

Fırçamızla tutkaldan biraz alıp sabunun üzerine eşit bir şekilde sürüyoruz ve kestiğimiz deseni buruşturmadan ve yırtmadan yavaşça sabunun üzerine seriyoruz.

Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı 4

Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı 5

Tekrar fırçayla biraz tutkal alıp desenin üzerine eşit miktarda nazik bir şekilde sürüyoruz ve kurumaya bırakıyoruz. Son olarak kuruyan sabunlarımızı vernikliyoruz ve tekrar kurumaya bırakıyoruz.

  Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı 6 Kolay Elişi Süs Sabunu Yapımı 7

Güzel günlerde kullanın.

 

Bir cevap yazın