Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı

Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı

Kır veya bahçe düğünleri son zamanların moda konseptleri arasında. Artık sıkıcı salon düğünleri yerine kırlarda daha ferah ve daha huzurlu düğünler tercih ediliyor. Tabi ki her zaman olduğu gibi kır düğünlerini de kendilerine özel olsun ister her gelin ve damat. Kır düğünlerinde kullanılan alanın süslemelerinde de abartıdan uzak sade ve şirin detaylar tercih ediliyor. Süslemeye klasik balonların aksine farklı ve şık bir detay katmak isteyenler için oldukça basit ve yapımı eğlenceli bir tarif sizlerle. Canı sıkılan kardeşlerinize veya kuzenlerinize bile yaptırabileceğiniz bu eğlenceli ve kolay çiçek toplarını yalnızca düğünlerde değil, kına gecelerinizde, sünnet veya doğum günü eğlencelerinizde de süsleme olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler:
El işi kâğıtları. Kırtasiyelerden kolayca bulabileceğiniz, en az altı kat şeklinde satılan bu kâğıtları istediniz kadar renkte alabilirsiniz.
İnce makara tel.
Misina.
Makas.

El işi kâğıdımızın enini yapacağımız topların büyüklüğüne göre istediğimiz ölçüde kesip ayarlayabiliriz. Altı kat halinde olan aynı renk kâğıtları masaya düzgün bir şekilde serelim. Yelpaze şeklinde önlü ve arkalı katlayalım.

Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (1) Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (2) Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (3)

 

İnce telden yaklaşık on cm kadar keselim katladığımız kağıdımızın ortasından bir sıra saralım ve kalan teli kıvırarak kağıdı sıkıştıralım. Telin üst kısmında küçük bir delik bırakacak şekilde uç kısımlarını da kıvıralım.

Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (4) Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (5) Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (6)

 

Misinayı yaklaşık yarım metre kadar keselim. Misinanın boyunu asacağımız yerin uzunluğuna göre kendimiz ayarlayalım. Sardığımız telin boşluk bıraktığımız yerinden misinayı geçirip sıkıca bağlayalım.

Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (7)

Kâğıdımızın uç kısımlarını şekil oluşturması için çaprazlama üçgen biçiminde keselim.

Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (8)

Şimdi katladığımız kâğıdı bağlama noktasının her iki tarafından da yelpaze şeklinde açalım. Daha sonra kâğıdın katlarını tek tek yırtmadan açalım ve top şeklini verelim. Bitti bile.

 

Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (9) Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (10) Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (11) Kır Düğünleri İçin El İşi Süs Yapımı (12)İyi eğlenceler.

 

Bir cevap yazın