Kalpli Lif Modeli Yapılışı

Kalpli Lif Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, banyolarınızda mis gibi yumuşacık ve bir o kadar da görünüşüyle sevdiklerimize hediyeler yapabileceğimiz bir örnektir. Bu güzel kalpleri çoğaltarak aslında daha çok fikirler üreterek de mesela bir paspas da yapılabilir. Örnek benden ne isterseniz yapması sizden haydi başlayalım.

MALZEMELER

  • Yün ip
  • Tığ

YAPILIŞI

İlk önce, 1 zincir çekiyoruz ve zincirin içine 3 kere ipimizi uzatarak batıyoruz ve bir kerede çıkarıyoruz. Yine üzerine 1 zincir çekerek aynı şekilde 8 tane yapıyoruz.

Daha sonra 1 tane daha aynısından 3 kere batıp yapıyoruz ki köşe kenarını yapıyoruz. Yine 1 zincir çekip aynı şekilde yapıyoruz fakat bu sefer çektiğimiz ipleri kapatmadan üst kısmına geçerek ilk değil ikincinin ortasına batıyoruz ve yine 3 kere ipimizi uzatarak kapatıyoruz.

Ve yine üstten batarak aynı şekilde zincirin içine 3 defa ipimizi uzatarak kapatıyoruz.

Bu şekilde 4 çubuk olana kadar örüyoruz ve 4 çubuğu tamladıktan sonra da yarısına kadar çubuğumuzu yapıp geriye dönerek devam ediyoruz. Bu şekilde diğer tarafına da geçip 8 çubuk yapıyoruz.

Şimdi birleştirmesini yapıyoruz. İki motifimizin deliklerini birleştirerek, zincir çekmeden direk 1 defa da çıkarıyoruz.

İşte bu şekilde 4 tane motiflerimiz birleştirerek kalpli lifimizi tamamlıyoruz.

Sevgili hanımlar, yumuşacık bu güzel kalpli liflerimizden yaparak hediyeler götürebilirsiniz.

 

İyi günlerde kullanın…

 

Bir cevap yazın