Gül Motifli Elişi Kapı Süsleri

Gül Motifi Örnekleri
Gül Motifi Örnekleri

Çiçekler insanları rahatlatan ve bulunduğu ortama rahatlık saçan şeylerden biridir. Bu yüzdendir sanırım insanlar çoğu şeylerde çiçek desenleri ve motifleri kullanmaktadır. Bu çiçeklerin en çok kullanılanı da şüphesiz ki gül motifidir.

Gül motifi modası hızla artmaktadır. Aklınıza gelebilecek her alanda gül motifi kullanılmaktadır. Bu alanlardan birisi de kapı süsüdür. Evde kendi başınıza yapabileceğiniz kapı süsleri üzerinde gül motifi müthiş durmaktadır. Gül motifli elişi kapı süsleri yapımı en çok tercih edilen kapı süslerinden birisidir. Çünkü bulunduğu ortama yakışmaktadır ve yapımı oldukça kolaydır. Aşağıda örnekleri verilmiş gül motifli elişi kapı süsleri kullanımı her alan için oldukça uygundur. İster giriş kapısına isterseniz de odalarınızın kapılarında kullanabilirsiniz. Kapı süsleri için gül motifi illa örgü olacak diye bir kural yoktur. Kağıtlardan, keçelerden, kumaşlardan da gül motifli kapı süsü yapabilirsiniz. Atacağınız kıyafetleri ya da başka şeyleri bu sayede değerlendirmiş olacaksınız. Ama tığ ile gül motifi yaparak da kapı süsünün üst kısmına, alt kısmına veya her hangi bir bölgesine işleyebilirsiniz. Kapı süsünün bulunduğu ortama göre de renk seçimi yapabilirsiniz.

Kapı süsü ilk izlenim olarak oldukça etkili bir parçadır. Sizde evde eski şeyleri değerlendirerek veya yeniden örgü ile yaparak hoş bir kapı süsü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın