Gül Desenli Dantel Pike Modelleri

                   

Yeşil Beyaz Gül Desenli Pike Modelleri
Yeşil Beyaz Gül Desenli Pike Modelleri

 

               

                         Gül Desenli Dantel Pike Modelleri

      Ülkemizde pikeler daha çok yaz aylarında kullandığımız örtülerdir. Yazın sıcak havasında battaniyelerin fazla geleceği durumlarda pikeler kullanılır ve oldukça serin kalmanızı sağlar. Bunun haricinde pikeleri dekoratif amaçlarla kullanan pek çok ev hanımı da mevcuttur. Dekoratif olarak da kullanılabilen pikelerin, bu amaca hizmet edebilmeleri için son derece güzel bir görselliğe sahip olması gerekiyor. Bu görsellikte genel itibariyle gül motifleri ile sağlanabiliyor.

Gül desenli dantel pike modelleri bu tarz modellerde gül motifi çok hakim şekilde kullanılıyor. Gül desenlerinin kendi has o görüntüsü, pike üzerinde oldukça etkili ve güzel sonuç verebiliyor. Gül desenlerinin renklendirilmesi sonucu daha canlı ve güzel modeller elde etmek mümkün hale geliyor.

Gül desenli dantel pike modelleri arasında inceme yaptığınızda renk bazında ağırlıklı olarak açık tonların tercih edildiğini görebiliyoruz. Beyaz, krem, açık sarı, açık turuncu gibi fon renklerinin üzerine işlenen koyu kırmızı tonlardaki gül desenleri bir hayli dikkat çekici ve güzel görünüyorlar. Bu tarz pikelerin ağırlıklı olarak 3’lü koltukların üstüne sererek dekoratif amaçlarla kullanıldığını da belirtmemiz gerekiyor. Ayrıca sadece kırmızı değil, beyaz, mavi ve sarı renklerdeki gül motiflerine de rastlamak oldukça mümkün.

Bir cevap yazın