Elişi Paspas Modelleri

El işi Banyo Paspas Modelleri
El işi Banyo Paspas Modelleri

Ev ekonomisi konusuna en çok önem verenler kesinlikle hanımlardır. Evleri için ve bütçelerini korumak için her şeyi üşenmeden yaparlar. Evdeki eskimiş şeyleri tasarlayıp süs eşyası yapabilirler. Buna verilebilecek birçok örnek vardır.

Hanımlar, evde el işi yaparak da ev bütçesine katkıda bulunmaktadır. El işi yapabilecekleri şeylerden birisi de paspastır. Paspaslar halıların yetmediği yerlerde ayakları sıcak tutmak için ya da ev dekorasyon daha hoş durması için evde bulunması gereken başlıca şeylerden birisidir. Hanımlar kolay modellerle ve el yapımı olarak çok güzel paspas modelleri çıkartabilirler. El işi paspas modelleri için yapabileceğiniz en basit ama yine de güzel duran modellerden biri de çok bildiğimiz bir ters bir düz örgü modelidir. Bunun yanı sıra kazaklar, atkılar gibi el örmesi modellerde kullanılan örgü modelleri paspaslar için de uygulanabilir. Tığla veya şişle el işi paspas modelleri çıkartılabilir. Ayrıca evde kullanmadığınız kıyafetleri tasarlayarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mesela eski penyeler kullanılmayacak kadar eskir. Siz de bu penyeleri küçük küçük keserek birbirine ekleyerek renkli şeyler meydana getirebilirsiniz. Son olarak da renkli iplerle örülen paspas modelleri ile evinizi canlandırabilirsiniz. Böylelikle hoş bir görüntüye imza atmış olursunuz.

El işi ile bir şeyler tasarlamak ve yapmak hanımlar için büyük bir nimettir. Maliyeti çok düşük olan bu işler ile ev bütçesine çokça katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın