Elişi Kutu Modelleri

Yeni Elişi Kutu Modelleri
Yeni Elişi Kutu Modelleri

                                               Elişi Kutu Modelleri

     Evlerimizde sıklıkla kullandığımız ufak tefek eşyalar konusunda en büyük problemimiz, boyutlarının küçük olmasından dolayı kolaylıkla kaybolabiliyor olmalarıdır. Bunun önüne geçebilmek adına ise değişik kutulardan yararlanmak son derece amaca yönelik bir hamle olacaktır. Peki, evinizin baş köşesinde ya da gözle görülür bir yerinde bulunan bu kutuların görsel açıdan kaba bir görüntüye sahip olmasını ister misiniz ? Tabi ki istemezsiniz. Bu yüzden kendi el emeğiniz ile yapacağınız şık ve şirin kutuların içini, ufak teke eşyalar ile doldurarak hem düzenli bir ortam sağlarken hem de dekoratif bir kutuya sahip olabilirsiniz.

Elişi kutu modelleri en çok bayanların kullandığı takıları muhafaza etmek amacı ile kullanılıyor. Yüzükler, küpeler, kolyeler ve daha bir çok aksesuarın kaybolmaması, düzenli şekilde durması için elişi kutulardan yararlanabilirsiniz. Bu noktada isterseniz tahta bir kutu alarak bunun üzerini renkli kumaşlar ve taşlar ile kaplayabilirsiniz. Ahşap kutuların üzerine işleyeceğiniz desenler sayesinde modetn görüntüsü olan bir kutu sahibi olabilirsiniz.

Elişi kutu modelleri arasında yapabileceğiniz çok sayıda farklı model olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Piramit şekilinde kutular yaparak ve bunları farklı renklerde süsleyerek sadece dekoratif bir görüntü için bir dizi ev süsüne sahip olabilirsiniz. Ya da silindir şeklinde bir kuru yaparak bunun içerisine eşyalarınızı doldurabilirsiniz. El beceriniz ölçüsünde sıra dışı, şirin kutular ile son derece işlevsel ev eşyalarına sahip olabileceğinizi unutmamalısınız.

 

Bir cevap yazın