El İşi Pet Şişeden Hediye Kutusu Yapımı

El İşi Pet Şişeden Hediye Kutusu Yapımı
Pet şişelerin çevremiz için ne kadar zararlı olduklarını artık hepimiz biliyoruz ve artık daha bilinçli bir şekilde hareket ederek onları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirmeye çalışıyoruz. Hadi yeni bir geri dönüşüm örneğiyle pet şişelerimizi değerlendirelim.

Bazen öyle anlar oluyor ki evde hazırladığımız hediyelerimi koyacak paketler bulamıyoruz, bocalayıp duruyoruz. Kendi hazırladığımız bir hediyeyi ne diye hazır alınmış bir pakete koyalım ki? Tabii ki hediye kutumuzda kendi el işimiz olmalı. İşte bu durumda devreye değerlendirilmek için bekleyen pet şişelerimiz giriyor ve çok basit bir yöntemle bizi kurtarıyor.

Hediye kutusunu yapmak için gerekli malzemelerimiz:

  1. Bir adet pet şişe
  2. Makas ya da maket bıçağı

İlk olarak pet şişenin üzerinde kağıdı çıkarıyoruz yüzeyi güzelce temizliyoruz. Daha sonra pet şişenin alt ve üst tarafındaki kıvrımlı bölgeleri kesip ortada kalan düz kısmı kendimize ayırıyoruz.

El İşi Pet Şişeden Hediye Kutusu Yapımı (1)

Bu dikdörtgen kısımla katlama yöntemini kullanarak kare bir küp yapıyoruz. İki uçta kalan açık bölgeleri makas yardımıyla küçük kesikler açarak koli katlar gibi katlayarak birbirine geçiriyoruz.

El İşi Pet Şişeden Hediye Kutusu Yapımı (2)

El İşi Pet Şişeden Hediye Kutusu Yapımı (3)

El İşi Pet Şişeden Hediye Kutusu Yapımı (4)

Hediye kutumuz kullanıma hazır bile. Bundan sonrası size kalıyor dilediğiniz gibi süsleyebilir ya da böyle sade bir şekilde bırakarak hediyelerinizi içine koyabilirsiniz. Kolay gelsin.

 

Bir cevap yazın