El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı

El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı

Çiftlerin yaşadığı unutulmaz anlardan biridir nikâh törenleri. Bu özel anı ölümsüzleştirmek, sürekli hatırlamak isterler. Fotoğraflar çekilir, videolar kaydedilir unutulmaz olsun diye. Bir de nikâhlarında kendilerini yalnız bırakmayan sevdiklerinin düşüncelerini, iyi dileklerini kayıt altına almak, uzun yıllar sonra tekrar o yorumları hatırlayıp tebessüm etmek isterler. Bunun içinde anı defterleri oluştururlar nikâhları için. Sizlerde böyle hoş ve anlamlı bir hatıra saklamak istiyorsanız kendinize kırtasiyeden süslü bir ajanda almak yerine bu özel yorumları özel bir defterde saklamak için sıvayın kolları, size muhteşem bir anı defteriörneği sunuyoruz.

Malzemelerimiz:

  1. Bir ajanda ya da defter
  2. Dilediğiniz renkte yumuşak keçe
  3. Süslemek için dantel gipür
  4. Metre işi olarak satın alabileceğiniz sıra inci
  5. Silikon tabancası
  6. Makas

Düz bir zemine keçeyi serelim ve defteri üzerine ortalayarak koyalım. Normal defter ciltler gibi keçenin kenarlarını deftere göre keselim. Hazırlamış olduğumuz keçe cildi silikon yardımıyla kenarlarından deftere yapıştıralım.

El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı (1) El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı (2) El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı (3)

 

Kaplama işlemi bittikten sonra süslemeye geçelim. Dantel gipürü defterin boyuna göre ayarlayıp fazlalıklarını keselim ve çaprazlama defterin üzerine serelim. Dantel kısımlarının altına silikon sürerek deftere yapıştıralım.

El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı (4)

 

Defterin boşta kalan kenarlarına silikonla sıra incileri yapıştıralım. Defterin arka tarafına da çerçeve şeklinde inciyi yapıştırırsak daha şık bir görünüm elde ederiz. Son olarak ortasına parıltılı taş yapıştırdığımız küçük bir kurdeleyi de defterimize yapıştırabiliriz.

El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı (5) El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı (6) El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı (7)

Nikâh için hazırladığımız anı defteri kullanıma hazır. Dilerseniz kullanacağınız kalemi de kurdele ile sararak deftere uygun bir şekilde süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

3 thoughts on “El İşi Nikâh İçin Anı Defteri Yapımı

Bir cevap yazın