El İşi Kolye Yapımı

El İşi Kolye Yapımı

 

Takılar bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Bazen en sade kıyafeti bile uygun bir takı ile göz kamaştıracak kadar güzelleştiren yardımcılardır. Özellikle ne giyeceğinizi şaşırdığınız acil durumlarda sade bir kıyafet üzerine takacağınız bir bileklik, bir kolye en olmadık şekilde üzerinizde değişim yaratmaya yetebiliyor çoğu zaman. Bayanlar güzelliklerine güzellik katmak için kullandıkları takıların herkesinkinden farklı olmasını isterler. Bu farklılığı ortaya koymak için de kendi el emeğiniz olan bir kolyeyi takmaya ne derseniz. Haydi başlayalım o halde.

 

Malzemelerimiz:

Seçtiğiniz iki renkte ince boncuk.

Misina.

Boncuk deliklerinden geçebilecek büyüklükte bir iğne.

Kolye klipsi.

Makas.

Pense.

Bant.

 

 

Öncelikle boncuklarımızı iğne yardımıyla misinaya taşıyoruz.

Daha sonra misinaya taşıdığımız boncukları her renk kendi içinde üç sıra olacak şekilde dört sıra oluşturuyoruz. Boylarını eşitledikten sonra en üst kısımdan bağlanabilecek kadar misina bırakıp birleştirelim. Kolyemizi rahat örebilmek için fazladan bıraktığımız misinayı bant yardımıyla düzgün bir yere yapıştıralım ve artık örmeye başlayalım.

Fotoğrafta görüldüğü gibi dörtlü belik şekli örerek kolyemizi tamamlayalım.

Alt tarafta kalan kısmı da üstte yaptığımız gibi birleştirip sıkıca bağlayalım. Aldığımız misina toplayan kolye klipslerini iki ucada geçirerek pense yardımıyla sıkıca sabitleyelim.

Kolyemiz hazır, iyi günlerde takın.

 

Bir cevap yazın