El İşi Kadeh Süsleme

El İşi Kadeh Süsleme

Evlenecek olan her çift görkemli ve unutulmaz bir düğünleri olsun ister. Her şey en özel şekilde tasarlanır. Davetlilerin masları özene bezene düzenlenir, sunumlar en göze çarpıcı şekliyle yapılır. Böyle bir düğünde gelin ve damat kadar masaları da düğünde en çok dikkat çeken yerler arasındadır. Bu muhteşem masanın sunumları da diğerlerininkinden farklı ve özel olmalıdır. Gelin ve damadın içeceklerini de alışılmışın dışında özenle süslenmiş, kendilerine özel kadehlerde içmeleri hoş olmaz mı? Siz de böyle kadehleriniz olsun istiyorsanız ve bunları kendiniz yapmak istiyorsanız hadi başlayalım.

Gerekli malzemeler:

 1. İki adet kadeh
 2. Metalik akrilik boya
 3. Akrilik beyaz kalem boya
 4. Şeffaf tutkal
 5. Kalın izole bant
 6. Kurdele
 7. Süslemek için küçük inci ve güller
 8. Bant şeklinde satılan şerit pul
 9. Silikon tabancası
 10. Sünger fırça
 11. Makas

Yapılışı:
Öncelikle kadehi iyice temizleyelim. İzole bandın üzerine iki adet kalp çizelim ve çizdiğimiz kalpleri kesip kadehin üzerine dilediğimiz şekilde yapıştıralım. Kadehin dudak gelecek kısmına yaklaşık 1,5 – 2 cm kalınlığında bant yapıştıralım.

El İşi Kadeh Süsleme (1) El İşi Kadeh Süsleme (2)

Şimdi metalik boyadan sünger fırçanın üzerine biraz sürelim ve vurgu şeklinde kalplerin çevresini boyayalım, dilerseniz kadehin tamamını da boyayabilirsiniz.

El İşi Kadeh Süsleme (3) El İşi Kadeh Süsleme (4)

Süslemek için hazırladığımız güllerden kalplerin arasına şeffaf tutkalla yapıştıralım. Daha sonra akrilik kalem boya ile kalplerin etrafına kıvrılan dal şeklinde desenler çizelim ve çizdiğimiz desenlerin ortalarına da renkli küçük incilerden yapıştıralım.

El İşi Kadeh Süsleme (5) El İşi Kadeh Süsleme (6)

 

Son olarak kurdele ile fiyonk yapalım ve ortasına yine incilerden yapıştıralım. Hazırladığımız fiyongu silikon yardımıyla kadehin boyun kısmına yapıştıralım.

El İşi Kadeh Süsleme (9) El İşi Kadeh Süsleme (10)

Güle güle kullanın.

Bir cevap yazın