El İşi Gelin Çiçeği Yapımı

El İşi Gelin Çiçeği Yapımı

Düğün mevsimi açıldı. Birçok genç kızın hayali en güzel gelinliği giyinmek ve unutulmaz bir düğün yaşamaktır. Bu nedenle de fazlasıyla seçici oluyorlar, haklılarda. Artık nerdeyse birçok gelin adayı özel tasarım gelinlikler yaptırmakta. Çiçekler de gelinliklerin vazgeçilmez aksesuarları olarak özel olmalılar. El işi gelin çiçekleri artık çok revaçta. Paylaştığımız bu kolay çiçek yapımıyla ister kendi gelin çiçeğinizi kendiniz yapın özel hissedin, isterseniz de yakınınızdaki gelin adaylarından siparişler alarak onlara özel el işi gelin çiçeklerini yaparak para kazanın.

 

Malzemelerimiz:

  1. Eva gülleri, beyaz ve pembe veya beyazın yanına dilediğiniz renkte.
  2. Kristal veya petek tül, 30cmx90cm yeterli olacaktır. Pembe, beyaz veya kullandığınız renkli gülün renginde olabilir.
  3. Saten kurdele, beyaz ve diğer gülün renginde.
  4. Silikon tabancası.

 

Öncelikle güllerimizi düzenlemeyle başlayalım. Eva gülleri gerçeği anımsattığı ve kullanımı kolay forma sahip oldukları için en çok tercik edilen güllerdir. Genelde altılı demetler halinde bulunur. Burada bize üç demet beyaz gül yeterli olacaktır. İlk altılı demetimizi yanlara doğru açalım ortası boş kalsın. Demetleri sağlamlaştırmak için sapların biriyle tüm sapları sıkıca saralım.

El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (1) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (2)

Diğer altılı demeti ilk demetimizin ortasından geçirip ekleyelim ve onu da aynı şekilde düzenleyelim. Son demeti de aynı şekilde ortadan demete ekleyip büyük bir demet elde edelim ve yamuk duran gülleri düzenleyerek buket şeklini verelim ve saplarını sararak sağlamlaştıralım.

El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (3) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (4) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (5)

Sıra pembe güllerimizi eklemeye geldi. Bir demet yani altı adet pembe gülü saplarından çıkaralım. Ayırdığımız gülleri teker teker altlarından silikon sürerek beyaz demetin üzerine dilediğimiz yerlere yerleştirelim. Güller kolay forma girdikleri için diğer güllere yapışmaları da kolay olacaktır, daha sonra düşmezler içiniz rahat etsin.

El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (6) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (7)

Tülümüzü alalım ve elimizle yelpaze gibi kıvıralım. Tam ortasını demetin saplarına denk getirerek demetimize saralım. Uzunluk kısalık olmaması için elimizle dengeleyip her yöne eşit kıvrım verelim ve kurdele ile sıkıca bağlayalım. Sap tarafında kalan fazla kısmı kesebiliriz.

El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (8) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (9) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (10) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (11) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (12) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (13) El İşi Gelin Çiçeği Yapımı (14)

Son olarak iki renkteki birer metrelik kurdelelerimizi aynı hizaya getirip buketimize kurdele şeklinde bağlayalım. Gelin çiçeğimiz bitti.

 

Mutlu bir gelin olmanız dileğiyle.

 

 

Bir cevap yazın