El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı

El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı

Her geçen gün farklı tasarımlarla, çeşitli dekorasyon fikirleriyle bilgilerimizi çoğaltmaya ve hayal gücümüzü genişletmeye devam ediyoruz. Elimizdeki mevcut malzemelerimizi değerlendirerek ya da kolay bulunabilen birkaç malzeme ile kısa zamanda fazla uğraş gerektirmeyen ama oldukça harika el işi ürünler yapabiliyoruz. Kartonlarla yapacağımız bu hoş dekoratif saksıda bunlardan biri.

Gerekli malzemelerimiz:
Beyaz renk karton. Ayakkabı kutusu vb. kutular olabilir.
Makas.
Tutkal.
Süslemek için yapay çiçek.

Öncelikle karton kutuyu eşit şeritler halinde bir kısmı kalın ve kısa, bir kısmı uzun ince olacak şekilde keselim. Kestiğimiz kalın şeritlerin üst kısımlarının köşelerini eşit şekilde üçgen biçiminde keselim.

Saksının zeminini oluşturmak için alt kısmına kartondan dikdörtgen bir parça keselim. Alt parçanın dört tarafına kestiğimiz şeritlerden yapıştırarak saksının zeminini oluşturalım ve şeritleri yukarı doğru katlayarak kutu haline getirelim.

El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı (1)

El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı (2)

El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı (3)

Daha sonra bir taraf uçlarını sivrilttiğimiz şeritlerden sivri uçları yukarı gelecek şekilde hazırladığımız saksının zeminine eşit aralıklarla yapıştırarak dört tarafına uygulayalım. Diğer uzun şeritlerden enlemesine gelecek şekilde çit görünümü vererek dik yapıştırdığımız şeritlerin ortalarına denk getirerek yapıştıralım.

Kartondan çit görünümlü saksımız hazır. İçine dilediğiniz şekilde yapay çiçeklerle süsleme yapabilirsiniz. Güle güle kullanın.

El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı (4)

El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı (5)

El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı (6)

El İşi Dekoratif Karton Saksı Yapımı (7)

Bir cevap yazın