El İşi Dekoratif Kapı Süsü Yapımı

El İşi Dekoratif Kapı Süsü Yapımı

 

Evlerimizin güzelliği daha içine girmeden belli olmalıdır deriz her zaman. Bunun içinde öncelikle giriş kapılarımıza özen gösteririz, temiz tutarız, süsleriz. Artık bir çok evin giriş kapısında da mutlaka bir kapı süsü görmek mümkün ve hemen herkesinki nerdeyse birbirinin aynı olan süsler. Biz evimizin farkını dışarıdan da ortaya koymak isteyenlerdensek giriş kapımıza asacağımız kapı süsümüzde diğerlerininkinden farklı olmalı illaki. Küçük şeylerle mutlu olmayı seviyorsanız ve birde el emeğiniz olan şeyleri kullanmayı daha çok seviyorsanız giriş kapınıza da el emeğiniz olan farklı bir kapı süs yapmayı denemenizi öneriyorum. Haydi başlayalım.

 

Gerekli malzemelerimiz:

 

Kendi seçtiğiniz renkte el işi kağıdı. Sert olanlardan seçerseniz daha iyi sonuç alırsınız.

Makas.

Kurşun kalem.

Tutkal.

Asmak için tül.

 


 

 

 

Öncelikle renkli kağıda eşit ölçüde daireler çizelim ve çizdiğimiz daireleri tek keselim.

Hazırladığımız dairelerin üzerine kurşun kalemle eşit aralıklarda olacak şekilde spiral şekli çizelim ve çizdiğimiz şekli kaydırmadan keselim.

 

 

 

 

 

 

Kestiğimiz spiralleri içten dışa doğru kıvırarak gül deseni oluşturalım. Bütün daireleri aynı şekilde uygulayarak güller hazırlayalım.

 

 

 

 

 

 

Hazırladığımız gülleri birbirlerine tutkal yardımıyla eşit şekilde sıkıca yapıştırarak çember oluşturalım. Son olarak askı için kullanacağımız tülü gül çemberinin içinden geçirerek asacağımız kısmından kurdele şeklinde bağlayalım. Kapı süsümüz hazırlandı bile, giriş kapımıza asabiliriz. Kolay gelsin.

 

Bir cevap yazın