El İşi Dekoratif Çiçek Yapımı

El İşi Dekoratif Çiçek Yapımı

Evlerimizde çiçek yetiştirmeyi sevdiğimiz gibi onların hep uzun ömürlü olmalarını da isteriz. Ne yazık ki çoğu zaman bunu başaramayız, çünkü o çok sevdiğimiz mevsimlik çiçekler zamanları dolunca bizi bırakıp giderler. Bizde zamanı gelip tekrar canlanıncaya kadar onların yerine temsili el emeği yapılmış çiçeklerden koyabiliriz. Yapılışı da oldukça basit olan bu el işi sümbülleri evlerimizde istediğimiz yere koyabilir evimizin havasına renk katabiliriz.

Malzemeler:

Grafon kağıtları. (Yeşil, beyaz ve dilediğiniz renklerde)

Çöp şiş. (Yapılacak çiçek sayısı kadar)

Makas

Öncelikle sümbüllerimizi hazırlayalım. Grafon kağıtlarını 4-5 cm eninde şeritler halinde keselim. Kestiğimiz şeritleri birkaç kez katlayıp altta yarım cm bırakacak şekilde ince şeritler keserek püsküllü bir hale getirelim.

El İşi Dekoratif Çiçek Yapımı (1)

El İşi Dekoratif Çiçek Yapımı (2)

El İşi Dekoratif Çiçek Yapımı (3)

Tüm şeritleri bu şekilde hazırladıktan sonra çöp şiş yardımıyla kestiğimiz dalları tek tek sararak kıvıralım ve bu işlemi her dala uygulayarak sümbül görünümü elde edelim. Hazırladığımız sümbülü alt kısmından çöp şişe sararak sabitleyelim, gerekirse hafif bir şekilde tutkallayabilirsiniz.
El İşi Dekoratif Çiçek Yapımı (4)
Son olarak yeşil grafon kağıdı ile çöp şişin kalan kısmını sıkıca sararak çiçek sapı görünümü verelim. Dilerseniz yapraklarda yapıp yapıştırabilirsiniz. Dekoratif uzun ömürlü sümbüllerimiz hazır. Güle güle kullanın.

El İşi Dekoratif Çiçek Yapımı (5)

El İşi Dekoratif Çiçek Yapımı (6)

Bir cevap yazın