El İşi Ayakkabı Yenileme Modası

El İşi Ayakkabı Yenileme Modası

 

Geri dönüşüm fikirleri son zamanların modası haline geldi çok şükür. Artık eskiyen eşyaları hemen atmak yerine nasıl değerlendirebilirim sorusunu soruyoruz kendimize ve bulduğumuz fikirlerle eskileri yeniliyoruz. Ayakkabı yenileme modası da bunlardan biri oldu. Artık eskiyen, burnu ezilen ayakkabıları atmak yerine sizde modaya uyum sağlayarak kendi ellerinizle ayakkabılarınızı yenileyin.

 

Malzemeler:

  1. Eski bir çift ayakkabı
  2. Yağlı boya veya akrilik çok amaçlı boya, beyaz astar ve kullanmak istediğiniz renkte
  3. Fırça
  4. Bant

Öncelikle ayakkabımızı güzelce temizleyelim toz kalmasın. Daha sonra boya yapacağımız bölümü açıkta bırakarak kalan kısmına bant yapıştıralım. Eğer bantla korumaya almazsak boya sıçrama olasılığı yüksek ve çirkin bir görüntü oluşturur.

 

El işi Ayakkabı Yenileme Modası (1) El işi Ayakkabı Yenileme Modası (2)

 

Boyamaya geçmeden önce bir kat beyaz boya ile astar boya yapalım ki rengimiz daha belirgin ve sağlam olsun. Astar boyamız kuruduktan sonra ayakkabımı boyamak istediğimiz renk ile dikkatlice fırça izi bırakmadan boyayalım ve kurumaya bırakalım. Rugan görünümünde bir parlaklık vermek isterseniz sprey vernikle parlatabilirsiniz ayakkabınızı.

 

El işi Ayakkabı Yenileme Modası (3)

 

Boyama işlemini bitirip iyice kuruduğundan emin olduktan sonra bantları çıkarabilir ve yeni ayakkabılarınızı kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

 

El işi Ayakkabı Yenileme Modası (4) El işi Ayakkabı Yenileme Modası (5) El işi Ayakkabı Yenileme Modası (6)

Bir cevap yazın