Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı

Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı

Sürekli ev dekorasyonu diyoruz ama evlere yeni dekorasyonlar uygularken eskileri de atmamamız gerektiğini unutmuyoruzdur umarım. Unutanlara hatırlatmak amacıyla harika bir geri dönüşüm örneği sizlerle. Eski dolap kapaklarından çocuklar için hem çok kullanışlı hem de odalarında oldukça dekoratif duracak bir çalışma masası yapacağız. Bu masa sayesinde ortada kalan kağıt ve defterlerini de toparlayabilir, yeni masanın kapak kısmına koyabilirler.

Malzemelerimiz:

  1. 1 adet açılıp kapanan dolap kapağı
  2. Kapak ebatlarında kesilmiş bir sunta
  3. Dört adet sehpa ayağı
  4. Ahşap boyası
  5. Ahşap zımbası
  6. Ayakları monte etmek için vida

İlk olarak kapağın açılır kısmını kasasından ayıralım. Kestirdiğimiz suntayı kapak kasasının arka kısmına zımbalayalım. Daha sonra ahşap boyası ile 3 kat boya yapalım ve kurumaya bırakalım. Hazır aldığımız sehpa ayaklarını da aynı şekilde boyayıp kurutalım.

Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı (1) Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı (2) Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı (3)

Her ikisi de kuruduktan sonra ayakları kapağın suntalı tarafının dört köşesine monte edelim. Son olarak da boyamak için çıkardığımız kapağı tekrar yerine takalım. Çalışma masamız hazır. Dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı (4) Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı (5) Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı (6) Dolap Kapağından Çalışma Masası Yapımı (7)

Bir cevap yazın