Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı

Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı

Takılar bayanların vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Bilezikler ve bilekliklerden bunlardan biridir. Ellerde yüzüklerle ve bileklerde bileziklerle kıyafetleri tamamlamak için kullanılan takılar diğer takılara nazaran daha çok dikkat çekerler. Altın ve gümüş takıların dışında artık çeşitli renklere ve modellere sahip olan, daha spor görünümlü her kıyafete kolayca uyum sağlayabilen bilezikler son zamanların modası haline geldi. Şimdi bu rengarenk bileziklere diş fırçalarının yardımıyla kendi tasarımlarımızı katarak herkeste olmayan renk ve modellerde bileziklerimizi takarak dikkatleri üzerimize çekip görenleri kıskandırma zamanı.

Malzemelerimiz:

Dört farklı renkte cam görünümlü plastik diş fırçaları.

Pense.

Bir tencere kaynayan su.

Öncelikle pense yardımıyla diş fırçalarının kıllarını çıkarıyoruz.

Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı (1)

Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı (2)

Daha sonra kaynayan suyun içine temizlediğimiz diş fırçalarını atıp bükülecek kadar yumuşayana kadar bekletiyoruz. Bir maşa yardımıyla suyun içinden aldığımız diş fırçasını bir havlu üzerine alıp bileğimize göre bükerek şekil veriyoruz.

Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı (3)

Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı (4)

Diğer fırçaları da aynı şekilde bilezik haline getiriyoruz. Dilerseniz sıcak sudan aldığınız fırçayı bükmeden önce kıvırarak kıvrımlı bir desen oluşturabilirsiniz.

Bilezikleriniz hazır, hadi hemen takıp herkesi kıskandırmaya başlayın.

Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı (5)

Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı (6)

Diş Fırçasından El İşi Bilezik Yapımı (7)

Bir cevap yazın