Denizde Jimnastik Nasıl Yapılır?

1-Elinizle kıyıya tutunarak suyun içinde ayakta durunuz. Bir bacağınızı gergin biçimde yana açarak önce saat yönünde sonra ters yönde gittikçe genişleyen daireler çiziniz. Sonra yüzünüzü ters yöne dönerek kıyıya öteki elinizle tutunun ve daire çizme hareketini diğer ayağınızla yapınız.

2-İki elinizle kıyıya tutunun. Kol dirseklerini bükerek ayaklarınızı geriye doğru gergin biçimde uzatınız. Vücudunuzu su yüzeyine yakın tutarak önce bir dizinizi sonra öteki dizinizi karnınıza çekiniz. Bu hareketi art arda 10 kez yapınız.

3-Hiçbir yere tutunmadan suyun içinde ayakta durarak bir ayağınızı dizinizden kıvırarak yukarı doğru kaldırınız. Sonra aynı hareketi öteki ayağınızla yapın ve bunları 10 kez yapınız.

4-Göğsünüze kadar suya girdikten sonra iki avucunuzu karnınızın hizasına bir karış önde tutunuz. Ellerinizi birbirinin çevresinde bir çark gibi çevirerek suyun karnınıza çarpmasını sağlayın. Kollarınız yoruluncaya kadar ellerinizi önce bir yönde sonra öteki yönde çevirerek hareketi sürdürünüz.

Bir cevap yazın