Dantel Saç Bandı Yapılışı

Dantel Saç Bandı Modeli
Dantel Saç Bandı Modeli

Kadınların her yaşta ne kadar süslü oldukları aşikardır. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar kıyafetlerinden aksesuarlarına kadar dikkat ederler. Bu yüzden de sizlerle birbirinden hoş olan dantel saç bandlarından bahsetmek istiyorum. Bir de aynı zamanda da dantel saç bandı yapılışı kısmından bahsetmek istiyorum.

Rengini filan siz seçebilirsiniz. Ama ben şu modelin yapılışından bahsetmek istiyorum.

Siyah Dantel Saç Bandı
Siyah Dantel Saç Bandı

Bu dantel saç bandını yapmak hiçte zor değil ve her yaş için de uygundur.  İlk olarak 13 zincir çekmeniz gerekmektedir. Sonrasında üzerine ikili trabzan örmeniz gerekiyor. Ve daha sonra ise başınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak (45 cm) örmeye devam edin. İki ucunu birbirine dikin ya da bir düğme yardımıyla kapatın. Bunun yerine isterseniz daha küçük örerek uçlarına lastik de bağlayabilirsiniz. Bu sizin için daha avantajlı olacaktır ve aynı zamanda da daha kullanışlı olacaktır. En son yapmanız gereken ise gülü hazırlayıp dikmektir. Aynı renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Biz size sadece örnek bir dantel saç bandı yapılışından söz etmek istedik. Bu modelin üstünde zevkinize göre oynama yapabilirsiniz. Renkleri olsun üstüne dikilen gül olsun siz bunları değiştirip ortaya daha güzel modeller çıkartabilirsiniz.

Dantel saç bandı modelleri hem görünüş açısından hem de kışın kulaklarınızı soğuktan koruması açısından oldukça önemli bir aksesuardır.

Bir cevap yazın