Dantel Havlu Kenarı Yapımı

 

Kelebek Desenli Havlu Kenarı Modelleri
Kelebek Desenli Havlu Kenarı Modelleri

 

                                     Dantel Havlu Kenarı Yapımı

       Gün içerisinde, havlular ile kaç kez temas ettiğinizi bir düşünün. Ne sıklıkla havluları kullanıyorsunuz ? Bir hayli çok kez, evde havlu kullanıyorsunuz değil mi ? Bu kadar sık kullanılan bir eşyanın, sıradan, düz, özensiz bir görüntüde olması sizce de rahatsız edici bir durum değil mi ? Eğer bu soruya cevabınız evet yönündeyse, sizlerde havlu kenarlarına dantel işlemeler yaparak, havlularınızı birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Birazcık el mahareti gerektiren bu durum, eğer öğrenilebilirse ortaya çok şık havlular çıkacaktır.

Dantel havlu kenarı yapımı biraz titizlik isteyen bir iş aslında. Yapımı sabır ve özen gerektiren bir işlem olan dantel havlu kenarı, gerekli özen gösterilirse son derece tatmin edici sonuçların oraya çıkmasına olanak sağlayabilmektedir. Sayısız dantel çeşidinden, canınız hangisini istiyorsa onu tercih ederek işleme başlayabilirsiniz. Gün içerisinde her boş fırsatta bu örme işini devam ettirseniz işin sonucunda gerçekten göze hoş gelen bir sonuç ile karşılaşacaksınızdır.

Dantel havlu kenarı yapımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken nokta, hangi motifin nerede kullanılacağı noktasıdır. Eğer mutfak havlunuz için bir motif arıyorsanız bu noktada tercihleriniz hayvan motifleri üzerinde yoğunlaşmalıdır. Bunun haricinde hediye olarak bir havlu götürme planınız varsa bu havluyu süslerken de iğne oyası kullanabilirsiniz. Ayrıca çiçek motifleri dee evin her köşesinde kullanılabilecek bir motiftir.

 

Bir cevap yazın