Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı

Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı

Düğün zamanı geldi ve düğünlerin öncesinin vazgeçilmez gelenekleri de devam etmekte. Bütün el emeği el işi aksesuarlar gelinlere özel olacak değil tabiî ki damatları da unutmamak gerek. Damat bohçaları da bunlardan biri. Damadınıza öyle gelişi güzel bir damat bohçası hazırlamak yerine ayakkabı kutusuna kadar her detayı kendi el işiniz olan özel bir bohça sunmayı istemez misiniz? Damadını seven ve emeğini esirgemeyen kayınvalideler buyurun, bu tarifimiz tam size göre.

 

Malzemelerimiz:

  1. Kadife kumaştan bir ayakkabı kutusu.
  2. Normal ayakkabı kutusuna kadife kumaşı kendinizde uygulayabilirsiniz.
  3. Çift taraflı gipür aplike.
  4. Metre işi dantel.
  5. Beyaz boncuk veya inci.
  6. Parıltılı taş boncuklar.
  7. Silikon tabancası.

 

Öncelikle kadife kutunun yan taraflarını süslemeyle başlıyoruz. Gipürümüzden dilediğimiz boyutlarda desenine göre kesiyoruz ve dantel yerlerine silikondan sürüp kutunun üzerine yapıştırıyoruz. Bu şekilde ayakkabı kutusunun dört tarafını süslüyoruz.

Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı (1) Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı (2) Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı (3) Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı (4)

 

Daha sonra ayakkabı kutusunun kapağını kapatıyoruz ve kapağın üzerinin de bir kısmını aynı şekilde gipürle süslüyoruz. Metre işi dantelimizden dilediğimiz boyutta keserek daha önceden hazırlamış olduğumuz kurdeleleri de kapağın üzerinde kalan kısma yapıştırıyoruz. Üzerlerine inci ve boncuklardan yapıştırarak süslüyoruz. Kadife kutunun boş kalan kısımlarına da inci ve boncuklar yapıştırarak ışıltılı bir görünüm veriyoruz. Ayakkabı kutunuz kullanıma hazır. Terlik veya ayakkabılarını içine koyduktan sonra bohçanızdaki yerini alabilir.

Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı (5) Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı (6) Damat Bohçası İçin El İşi Ayakkabı Kutusu Yapımı (7)

 

Mutlu günlerde kullanılması dileğiyle.

 

Bir cevap yazın