Boş Cd Kutusundan El işi Fotoğraf Çerçevesi Yapma

Boş Cd Kutusundan El işi Fotoğraf Çerçevesi Yapma

Günden güne gelişen teknoloji ile birlikte yakın zaman öncesine kadar kullandığımız eşyaları kullanamaz olmaya başladık. Eminim çoğumuzun evinde zamanında bolca aldığımız, içlerinde film veya müzik olan cd kutuları vardır. Artık izlediğimiz filmler olsun, dinlediğimiz müzikler olsun çoğunu boş cd’lere kaydetmek yerine bilgisayarlarımızda depolamaya başladık ve bu cd kutuları atık olarak beklemekte. O halde bunları çöpe atmak yerine çok basit ve farklı bir şekilde değerlendirmeye ne dersiniz?

 

Gerekli malzemeler:

  1. Üç adet boş cd kutusu
  2. Dilediğiniz bir renkte kurdele
  3. Makas
  4. Silikon veya tutkal
  5. Çerçevelerin içine koymak istediğiniz üç adet fotoğraf

Boş Cd Kutusundan Fotoğraf Çerçevesi Yapma (1)

Öncelikle cd kutularının kapaklarını açalım içlerine fotoğraflarımızı yerleştireceğimiz kısmın ölçüsüne göre fotoğraflarımızın taşan kısımlarını makasla keselim. Boyutlarını ayarladığımız fotoğrafları cd kutularının içine yerleştirelim ve kapaklarını kapatalım.

Boş Cd Kutusundan Fotoğraf Çerçevesi Yapma (2)

Boş Cd Kutusundan Fotoğraf Çerçevesi Yapma (3)

 

Daha sonra cd kutularını aynı hizada alt alta gelecek şekilde ve aralarında ikişer santim kadar boşluk bırakarak masaya koyalım. Kurdelemizden kutuları birbirine tutturacak uzunlukta parçalar keselim. Sağdan ve soldan olacak şekilde ayarlayıp silikon tabancası veya tutkal yardımıyla aynı hizada olacak şekilde kurdeleleri iki kutuya da yapıştıralım.

Boş Cd Kutusundan Fotoğraf Çerçevesi Yapma (4)

Son olarak en üste gelecek olan kutuya da kurdeleden duvara asabileceğimiz boyda kesip yine diğerlerine yaptığımız gibi iki taraftan yapıştıralım ve çerçevemiz kullanıma hazır.

Boş Cd Kutusundan Fotoğraf Çerçevesi Yapma (5)Boş Cd Kutusundan Fotoğraf Çerçevesi Yapma (6)

Dilerseniz birbirine kurdele ile yapıştırmadan masa üstü şeklinde de kullanabilirsiniz.

Boş Cd Kutusundan Fotoğraf Çerçevesi Yapma (7)

Mutlu günlerde kullanın.

 

Bir cevap yazın