Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı

Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı

Atmaya kıyamayız bazen çocuklarımızın bebekliklerinden kalma tişörtlerini. Dolapta saklar dururuz, belki diğer kardeşi de giyer biraz daha eskitir ama yinede atamayız ilk göz ağrımızdır ya onlar. Madem atamıyoruz neden dolapta katlı beklesinler ki? Daha güzel bir şekilde değerlendirip çocukların odalarına tablo yapabiliriz bebeklik hatıralarını. Haydi o zaman başlayalım.

 

Malzemelerimiz:

  1. Bebek tişörtü
  2. Ahşap çerçeve
  3. Kumaş zımbası
  4. Makas

 

İlk olarak tişörtün desenli tarafını çerçeveye geçecek boyutta keselim.

Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı (1) Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı (2)

Sonra ters çevirip masaya düzgün bir şekilde serelim çerçeveyi deseni ortalayacak şekilde kumaşın üzerine koyalım. Şimdi zımba ile gerdirerek çerçevenin kenarlarına kumaşı sabitleyelim.

Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı (3) Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı (4) Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı (5) Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı (6)

Dilerseniz bu şekilde de kullanabilirsiniz ya da çerçevenin iç tarafına bir karton koyarak kumaşın daha düzgün olmasını sağlayıp askı kısmını da oraya bir rulo karton yapıştırarak yapabilirsiniz. Tablomuz kullanıma hazır. İyi günlerde hatırlamanız dileğiyle.

Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı (7) Bebek Tişörtünden El İşi Dekoratif Tablo Yapımı (8)

Bir cevap yazın