El Emeği Göz Nuru El işleri
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Modern Dantel Modelleri

Modern Dantel Modelleri Yorumlar: 0 Okunma:
Sponsorlu Bağlantılar

Modası geçmiş ve anılarda kalmış bir aksesuar olan danteller değişen dekorasyon trendlerine uyum sağlıyor ve yaratıcı tasarımlarla yeniden popüler hale geliyor. Tozlu çeyiz sandıklarından çıkarılan danteller oldukça farklı ve sentez aksesuarlara dönüşerek, bu klasik zevkin farklı bir boyut kazanmasını sağladı. Abajurlardan seramik örtülerine, perdelerden minderlere oldukça farklı yerlerde kullanılan dantel modelleri ile farklı bir atmosfer oluşturmak mümkün. El emeği olduğu için tamamen insanın hayal gücüyle sınırlı olan dantel modelleri, ihtiyaç duyulan hemen her alanda şaşırtıcı bir görsellik imkanı sunuyor.

Modern Dantel Perde Modeli

Modern Dantel Perde Modelleri evin dekorasyonuna yeni bir hava katıyor, oldukça şık modelleri mevcut…

Klasik dekorasyonun temel öğelerinden biri olan ve toplumumuzda çoğumuzun anneannelerimizden hatırladığı danteller, zarif bir şıklık sunarak uzun süreli kullanım vaat ediyor. Dekorasyon trendlerinin yeni favorisi olan doğal ahşap malzemeli antikalar ve eski metal aksesuarlar ile uyum sağlayan dantel ürünler, abajur olarak dahi kullanılabiliyor. Aksesuara amaçlı kullanılan biblo, vazo ve küllük gibi seramik ürünlerin üzerine geçirilen danteller son derece farklı ve şaşkınlık yaratıcı aksesuarlar oluşmasını sağlayabilir.

Güllü Modern Dantel Modeli

Modern dantel modelleri, yeni moda dantel örnekleri içerisinde gül gibi kendine has kültürü olan motifleri de ihtiva ediyor.

Çok basit bir bant uygulanması ile seramik yüzeye tutunan danteller maharetli ev kadınları için zevkli bir hobi haline de dönüşebilir. Tüm bunların ötesinde ahşap yüzeylerin boyanmasında “kalıp olarak” kullanılan danteller, ahşap ürünlerin çok detaylı desenler kazanmasını sağlıyor. Boyamak istediğiniz aksesuarların üzerine dilediğiniz gibi dantel bir kalıp örebilir ve sonrasında sprey boya kullanarak son derece pratik bir biçimde farklı desenler yaratabilirsiniz.

Tığ işi modern dantel modelleri

Tığ işi modern dantel modelleri, son zamanlarda yeni modellerle ve yeni desenlerle karşımıza çıkıyor.

Yeni Moda Dantel Modelleri

Artık dantel modelleri de modayı takip ediyor. Farklı dantel stilleri ve yapıları moda olmaya başladı.

Yeni Dantel Modelleri

Yeni dantel modelleri birçok farklı dantel, oya, tığ işi model ve örnek için çeşitlilikler sunuyor.

Simetrik Modern Dantel Modeli

Bu dantelde simetrik bir tasarım kullanılmış ve oldukça düzel bir model elde edilmiş.

Mordern Danteller

artık bir temaya yani bir ana fikire sahip, ve bakanlar için oldukça etkileyici modeller var.

Fil Temali Modern Dantel

Modern danteller bir akım, bir düşünceyi anlattığı gibi bazen bir hayvanı da resmediyor olabilir. Mesela bu dantel örneğinde fil figürü işlenmiş.

Modern Dantel Yapımı

Modern Dantel Yapımında farklı yöntemler ve farklı örme şekilleri kullanılsa da genel olarak dantele Modernlik katan şey, dantel örneğini teması(anlatmak istediği şey)dır.

Modern Dantel Örnekleri

Modern dantel örnekleri simetrik-asimetrik, geometrik yada doğal bir çok şekli bir araya getiriyor.

Modern Oya Modelleri

Modern dantel şekilleri beraberinde modern, yeni moda oya modellerini de getirdi.

Sponsorlu Bağlantılar
elisi.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>