El İşi Kurdele Avize Yapımı

El İşi Kurdele Avize Yapımı
Düğün, nikah organizasyonlarında süsleme detaylarına eklenecek muhteşem bir örnek daha. Özellikle kır düğünleri için vazgeçilmez bir süsleme olacaktır kurdele avizeler. Gündüz zarif şıklığıyla, akşamsa narin aydınlatmasıyla düğünlerin göze çarpan detaylarından bir olmaya aday bu avizeler. Sadece düğünlerde değil evlerinizde de farklı bir dekorasyon oluşturmak için kullanabileceğiniz vintage tarzını yansıtan bu şık avizeleri hemen yapmaya başlayalım.

Gerekli malzemelerimiz:

  1. Dilediğiniz renkte kumaş veya kağıt kurdeleler
  2. Kurdeleleri bağlayabilmek için metal avize iskeleti
  3. Silikon veya tutkal yapıştırıcı
  4. Aydınlatma düzeneği

Kurdeleleri fotoğraftaki gibi eşit boyutlarda kesip katlayalım ve yapıştıralım. Ancak uç kısmın bir tarafında 1-2cm kalacak şekilde fazlalık bırakalım.

Metal çembere fazlalık bıraktığımız kısmı geçirip yapıştıralım, yapışma yeri avizenin iç tarafına bakacak şekilde olmasına dikkat edelim. Bu şekilde avize iskeletinin tamamına kurdeleleri yapıştırarak sabitleyelim. Süsleme detayları sizin zevkinize kalmış. Son olarak da aydınlatma düzeneğini avizeye yerleştirelim. Eğer süs olarak kullanacaksanız ampul yerleştirmenize de gerek yok hazırladığınız avizeyi istediğiniz yere aydınlatmasız olarak asabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir