El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı

Düğün, nikâh derken birde bunların olmazsa olmazı kına gecelerimiz var. Eskilerden bu yana değişmeyen ve vazgeçilmeyen bir gelenek kına geceleri. Bir dönem, özelliğini kaybedecek, unutulan gelenekler arasına karışacak korkusunu yaşadıysak da son zamanlarda tekrar can buldu ve bomba gibi geldi diyebiliriz. Artık en az düğünler kadar kına geceleri de özenle organize edilen etkinlikler arasında. Kına gecelerinin olmazsa olmazlarından biride mumlar ve bu mumları da kendi el işi tasarımlarımızla süslemeye ne dersiniz?

Malzemeler:

Öncelikle tülümüzden dikdörtgen şeklinde kurdele olacak boyutta parçalar kesiyoruz ve her bir parçayı kurdele şeklinde bağlıyoruz. Elde ettiğimiz kurdelelerden iki tanesini kurdeleler birbirine bakacak şekilde ve bağlama kısımları altta kalacak şekilde yan yana getirip birbirlerine bağlıyoruz.

El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı (1) El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı (2) El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı (3)

Mumun altına silikon sürerek hazırladığımız kurdelenin tam ortasına yapıştırıyoruz. Kurdeleleri de yelpaze gibi açarak mumun etrafında açıklık bırakmamaya çalışıyoruz.

El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı (4) El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı (5)

Dilediğimiz şekilde boncuk veya çiçeklerden mumun çevresindeki tüle istediğimiz kadar yapıştırıyoruz. Son olarak lastiğimizden yaklaşık 15 cm kadar keserek mumun altta kalan iki tarafına silikonla yapıştırıyoruz. El mumumuz hazır, iyi eğlenceler.

El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı (6) El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı (7) El İşi Kına Gecesi El Mumu Yapımı (8)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir