El İşi Dekoratif Çerçeve Yapımı

El İşi Dekoratif Çerçeve Yapımı

Evlerimiz en önemli yaşam alanlarımızdır. Hayatımızın nerdeyse her anını ve en özel anlarını evlerimizde geçiririz. Bizler için özel olan bu yaşam alanlarını da elimizden geldiğince rahat edilebilir hale getirmeye çalışırız. Sürekli bir döngü halindedir, sürekli yenilikler yapmak isteriz ve özellikle dekorasyona çok önem veririz. Çünkü bir evdeki her dekorasyon detayı kendimizi yansıtan bir ayna gibidir. Gelen ziyaretçilerimiz evimizin dekore ediliş biçimiyle bizi daha iyi tanır. Sizde farklı olmayı seven, evinizde dikkat çeken dekorasyonlar yapmak isteyenlerdenseniz işte size göre bir çerçeve örneği. Gazete kağıtlarıyla uygulanan bu çerçeve tamamlandığında oldukça hoş bir hava katacaktır evinize.

Malzemelerimiz:

  1. Gazete veya dergi sayfaları.
  2. Karton ya da mukavva.
  3. Tutkal.
  4. Makas.

İlk olarak kullanacağımız çerçevenin boyutunda ve şeklinde mukavvayı keserek çerçevenin kalıbını oluşturalım. Daha sonra gazete kağıtlarını kıvırarak ince çubuklar yapalım. Hazırladığımız çubukları tutkal yardımıyla yan yana çerçeve kalıbının üzerine yapıştıralım

Çerçevenin her tarafına gazete çubuklarını yapıştırma işlemini tamamladıktan sonra aynı hizada olmaları için üstlerde kalan fazla gazeteleri keserek eşitleyelim. Çerçevemiz hazır, dilerseniz ayna olarak kullanabilir dilerseniz de fotoğraflarınızı yerleştirebilirsiniz. İyi günlerde kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir