bebek için prenses eteği yapımı

Bebeğinize prenses eteği yapın

İtiraf etmeliyiz ki renkli ve cıvıl cıvıl kıyafetler en çok bebeklere yakışıyor. o cici kıyafetlerin içerisinde emeklemeleri, yürümeye çalışmaları ve uğraşlarına bakarken tüm günün yorgunluğu silinir gider üzerimizden. Peki şimdi o tatlı cadılar için bir şeyler hazırlamaya ne dersiniz? Gelin onlara güzel bir prenses eteği yapalım.

bebek için prenses eteği yapımı
prenses eteği modeli

Resimde de detaylarıyla gördüğümüz gibi eteğimizin yapımı kadar malzemelerimizi hazırlamak da çok kolay. Öncelikle bebeğimizin bel ölçüsüne göre bir lastik kesiyoruz ve daire haline getirip kenarından iğne ile dikiyoruz. Daha sonra şeritler halinde kestiğimiz tüllerimizi hazırlıyoruz. Dizimize geçirdiğimiz lastiğin üzerinde şeritleri dolandırıp düğüm atarak diziyoruz. İşte hepsi bu kadar. şeritleri ne kadar sık ve çok dizerseniz eteğiniz o kadar kabarık ve şekilli duracaktır.

Maliyeti ve yapımı oldukça kolay olan bu şık tasarımı hazırlayıp tanıdıklarınızın bebeklerine hediye olarak da götürebilirsiniz. Emin olun,, yeni tasarımınızı ve el becerilerinizi etrafınızdakiler çok beğenecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir